کابینت آشپزخانه از جنس سنگ صابون مدل 1960

یک پالت ساده قرار نیست خسته کننده باشد

کابینت آشپزخانه از جنس سنگ صابون مدل 1960

سقوف گنبدی شکل، فضاهای زندگی که از قبل دلباز بوده اند و یک حیاط خیلی بزرگ جزو تعدادی از جاذبه های مد نظر زوجی بودند که قرار بود از منطقه ای در استان البرز به محل جدیدی در تهران برای زندگی نقل مکان کنند.

خانه در مناطق بالای تهران متعلق به سال 1966 در مجاورت پارک ساعی در تهران انتخابی عالی بود اما آن ها دریافتند که آشپزخانه خانه جدیدشان نیاز مبرمی به مدلسازی مجدد دارد.

بنابراین زوج مورد نظر با کارشناسنان ما از شرکت نوسازی آشپزخانه موسوم به کابینت سازه تماس گرفتند، شرکتی که 10 سال پیش کارش را با معماری اهل تهران به نام کابینت سازه شروع کرد تا این آشپزخانه کوچک و تنگ آن ها را به یک محیط پذیرایی دلباز و سطح بالا تبدیل کند.

ایشان می گویند که پتانسیل آشپزخانه واقعا بی نهایت بوده است و تنها کافی بود او ایده هایش را روی آن پیاده نماید.

قبل: آشپزخانه استخوان بندی خوبی داشت فقط لازم بود که همه چیز از نو بازسازی شده و در جای مناسب تری قرار بگیرند.

 

محل کابینت آشپزخانه : خانمی در تهران می گوید :

قبل از نوسازی: آشپزخانه خیلی قدیمی و کوچک بود. ایشان می گویند که آن بیشتر شبیه یک کابوس آشفته به نظر می رسید.

در آشپزخانه تعدادی کابینت روی دیوارها، رنگ آمیزی سبز، سطح پیشخوان و کابینت ها به رنگ مشکی و کاشی های کف هم به همین رنگ بودند که باعث شده بود فضای محیط بیش از قبل خفه کننده و ترسناک باشد.

آیا می شد جلوی آبروریزی را گرفت؟

بله با یک طرح بندی متین و زیبا در آشپزخانه شما این مشکل شما حل می شود

الهام گیری: ایشان می گویند که آن ها خواستار فضایی راحت و دنج اما باکلاس برای محیط آشپزخانه بودند که با خطوط منظم اصلاح شده باشد.

وی برای اجرای ایده هایش به پروژه های شرکت کابینت سازه به علاوه طرح های الهام بخش شرکت طراحی داخلی در سایت پینترست pinterest نیز نگاهی انداخته بود.

زیربنای مربعی: در حدود 100 متر مربع بود.

ایشان به منظور گسترش دادن آشپزخانه ماشین لباسشویی را از بخش رخت شورخانه حذف کرده، دیوار را پایین آورده و محیط آشپزخانه را به لحاظ طولی گسترش داد.

او همچنین توسط کارشناسان کابینت سازه از نو تمام کاشی کاری های کف را رنگ آمیزی کرده و نورپردازی جدید به سراسر خانه اضافه کرد.

ترکیب رنگ ها در طراحی کابینت آشپزخانه

قبل: ترکیب رنگ ها در طراحی قدیمی باعث شده بود فضای آشپزخانه تاریک و دلگیر به نظر برسد.

بعد: چوب درخت سپیدار لکه دار، چوب چندلایه با قیمت مناسب برای قفسه های بدون در انتخاب شد و با هنر صرفه جویی توانستند اکثر رنگ های مورد نیاز را تهیه کنند.

ترکیبات اصلی:

کاشی کاری کف: کاشی های شیپوری شکل

رنگ نقاشی: رنگ سبز و مشکی

سطوح کابینت و پیشخوان: سنگ صابونی از شرکت سنگ ساختمانی

کاشی های سفید پشت سینک: شرکت کاشی و سنگ زیا

نورپردازی: لامپ های ال ای دی هالوژنی داخلی/خارجی

تغییر در طراحی کابینت آشپزخانه

یخچال در جایی قرار گرفته که قبلا قسمت رخت شورخانه بوده و ماشین لباسشویی آنجا بوده است. با پایین آوردن دیوار آن قسمت ارین تونست حدود 3 فوت اضافه به فضای آشپزخانه جدید بیفزاید.

مشتری ها جذب جزئیات کلاسیک و سنتی ترکیب شده با قطعات به روز و جدید شدند به علاوه اینکه یک مجموعه رنگ خنثی و مواد خام و طبیعی به کار رفته در آشپزخانه فضای آن را دلبازتر کرده بود.

ماجراجویی دیوانه وار: یکی از کاربران می گوید :

«استفاده از سنگ صابون جزو اولین الویت ما در فهرست موارد ضروری بود». او همچنین اضافه می کند:

«این ریخت و پاش ها بیشتر در قسمت لبه های آبشاری کابینت ها انجام شده بود که جزو قسمت های محبوب و مورد علاقه من در آشپزخانه محسوب می شود گفت کمی حالت عاشقانه به فضای آشپزخانه بخشیده است».

بیشترین صرفه جویی: کابینت های کشویی برنجی که برایشان طراحی و اجرا شده است.

بهترین بخش کار: به غیر از سطوح کابینتی با لبه های آبشاری البته که ایشن عاشق حال و هوای کلی آشپزخانه شده بود که حس باکلاس بودن و ابدیتی بی انتها را القاء می کرد که در واقع با مواد به روز و طبیعی کامل شده بود.

کاری که دیگر هرگز انجام نخواهم داد: ایشان به عنوان یک نکته کلی این را هم اضافه می کند که من هرگز از هزینه های مربوط به ساخت و ساز کم نمی کنم.

در این پروژه بخصوص مشتری ها یک پیمانکار ارزان تر انتخاب کردند که در نهایت باعث بروز مشکلات و موانعی در انجام کارها شد قبل اینکه او بتواند به مراجعین اصلی خود برگردد.

هزینه طراحی کابینت آشپزخانه

در هنگام انتخاب سطح کابینت و پیشخوان سنگ صابونی یک انتخاب از پیش مشخص و بدیهی بود. ارین می گوید:

« من سنگ های صابونی را به خاطر بادوام بودن در زمره سنگ های طبیعی واقعا دوست دارم». به علاوه اینکه این سطوح سنگی تیره تر هستند که باعث به چشم آمدن رگه های سفید آن  می شوند.


۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *